Scipeáil chuig an bpríomhábhar

Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath

Trinity Menu Cuardaigh Tríonóide



Foireann

Ainm

Post

Folíne

Ríomhphost

An Dr. Lorna Carson

Ceann Scoile

1494

carsonle@tcd.ie

Dara Ó Siochain

Riarthóir na Scoile

2184

dosochin@tcd.ie

An Dr Breffni O'Rourke

Stiúrthóir Teagaisc agus Foghlama (Fochéime);
Léachtóir le Paiteolaíocht Urlabhra & Teanga

3162

breffni.orourke@tcd.ie

An tOllamh John Saeed

Stiúrthóir Teagaisc agus Foghlama (Iarchéime);
Ollamh le Teangeolaíocht

1505

jsaeed@tcd.ie

An Dr. Irene Walsh Stiúrthóir Taighde;
Léachtóir Sinsearach le Paiteolaíocht Urlabhra & Teanga
2420

ipwalsh@tcd.ie

An Dr. Christer Gobl

Ceann Disciplíne: CLCS
Léachtóir Sinsearach le Eolaíocht na hUrlabhra

2592

cegobl@tcd.ie

An Dr. Margaret Walshe Ceann Disciplíne: Staidéir Urlabhra & Teanga Chliniciúla;    

An Dr. Lorraine Leeson

Stiúrthóir Lárionad Léann na mBodhar;
Léachtóir Sinsearach le Léann na mBodhar

4371

leesonl@tcd.ie

An Dr. Elaine Uí Dhonnchadha

Léachtóir le Ríomhtheangeolaíocht

2615

uidhonne@tcd.ie

An tOllamh Ailbhe Ní Chasaide

Comh-Ollamh le Foghraíocht

1249/1348

anichsid@tcd.ie

An Dr. Jeffrey Kallen

Léachtóir Sinsearach le Teangeolaíocht agus Foghraíocht

1495

jkallen@tcd.ie

Caroline Murphy

Oifigeach Feidhmiúcháin: An Lárionad Léann Teanga agus Cumarsáide (CELLT)

2384

caroline.murphy@tcd.ie

Jennifer O'Reilly

Oifigeach Feidhmiúcháin: An Lárionad Léann Teanga agus Cumarsáide

1560

cdsinfo@tcd.ie

Yvonne Canning

Rúnaí: Staidéir Urlabhra & Teanga Chliniciúla

1496

cslssec@tcd.ie

Back to top