Scipeáil chuig an bpríomhábhar

Coláiste an Tríonóide, Baile Átha Cliath

Menu Cuardaigh



Foireann

Ainm

Post

Folíne

Ríomhphost

An Dr. Martine M. Smith

Ceann Scoile
Léachtóir Sinsearach le Paiteolaíocht Urlabhra & Teanga

2027

mmsmith@tcd.ie

Dara Ó Siochain

Riarthóir na Scoile

2184

dosochin@tcd.ie

An Dr. Pauline Sloane

Stiúrthóir Teagaisc agus Foghlama (Fochéime);
Léachtóir le Paiteolaíocht Urlabhra & Teanga

1494

psloane@tcd.ie

An Dr. Christer Gobl

Stiúrthóir Teagaisc agus Foghlama (Iarchéime);
Léachtóir Sinsearach le Eolaíocht na hUrlabhra

2592

cegobl@tcd.ie

An Dr. Lorraine Leeson

Stiúrthóir Taighde;
Stiúrthóir Lárionad Léann na mBodhar;
Léachtóir Sinsearach le Léann na mBodhar

4371

leesonl@tcd.ie

An Dr. Irene Walsh Ceann Disciplíne: Staidéir Urlabhra & Teanga Chliniciúla;
Léachtóir Sinsearach le Paiteolaíocht Urlabhra & Teanga
2420

ipwalsh@tcd.ie

Dr. Elaine Uí Dhonnchadha

Léachtóir le Ríomhtheangeolaíocht

2615

uidhonne@tcd.ie

An tOllamh Ailbhe Ní Chasaide

Comh-Ollamh le Foghraíocht

1249/1348

anichsid@tcd.ie

An Dr. Jeffrey Kallen

Léachtóir Sinsearach le Teangeolaíocht agus Foghraíocht

1495

jkallen@tcd.ie

Shane Hayes

Oifigeach Feidhmiúcháin: An Lárionad Léann Teanga agus Cumarsáide

1560/3316

shhayes@tcd.ie

Jennifer O'Reilly

Oifigeach Feidhmiúcháin: An Lárionad Léann Teanga agus Cumarsáide

1560

cdsinfo@tcd.ie

Noreen Coyle

Oifigeach Feidhmiúcháin Sinsearach: Staidéir Urlabhra & Teanga Chliniciúla

1588

ncoyle@tcd.ie

Sarah Ryan

Rúnaí: Staidéir Urlabhra & Teanga Chliniciúla

1496

cslssec@tcd.ie

Back to top